معرفی کتاب ها و eBook ها

best-of-portrait

 

کتاب بهترینهای عکاسی پرتره

تکنیکها و تصاویری از جانب حرفه ای ها

ویرایش دوم

نوشته ی بیل هرتر (Bill Hurter)

 

کتاب پیش روی شما نوشته ی بیل هرتر یکی از عکاسان پرکار و باسابقه ی امریکایی است که در مدت بیش از سی سال تجربه ی عکاسی مستمر کتابهای بسیاری در جهت آموزش تکنیکهای گوناگون عکاسی به رشته ی تحریر درآورده است. به گفته ی نگارنده در نگارش این کتاب از نظرات و آثار جمعی از عکاسان برتر پرتره جهان بهره گرفته شده است. توضیحات تکنیکی و هنری عالی نویسنده در کنار آثار استادان این عرصه ، کتاب را به منبعی مناسب و الهام بخش در زمینه ی عکاسی پرتره به شیوه ای عمل گرایانه بدل کرده است.از این رو این اثر منبعی مناسب برای عکاسانی با تجربه ی متوسط که آشنایی اولیه با مباحث و تکنیکهای کلی عکاسی دارند به شمار می­رود. با مطالعه ی این اثر علاوه بر لذت بردن از پرتره های چشم نواز موجود در کتاب، با مطالبی بسیار مفید و عملی در زمینه ی نورپردازی، ژستهای مناسب عکاسی پرتره، ترکیب بندی و فنون مربوط به دوربین روبرو خواهید شد.

کتاب حاضر در شش فصل تدوین شده که به ترتیب مباحث زیر را دربر میگیرد:

فصل اول سعی در ارائه ی اطلاعات – ودر صورت امکان تعریفی مناسب- از پرتره و عکاسی پرتره و با توجه به جنبه های گوناگون آن از دید هنری و زیبایی شناسانه گرفته تا مشخصات تکنیکی عکس ، دارد.

فصل دوم تکنیک های مربوط به ژست و حالت کلی فرد – یا افراد- مورد عکاسی را مورد نظر قرار میدهد.

فصل سوم به بررسی عناصر ترکیب بندی در عکاسی پرتره اختصاص داده شده است.

فصل چهارم به بازتاب عواطف در یک عکس پرتره و تکنیکهای روتوش و دستکاری عکس میپردازد

فصل پنجم به تکنیک های نورپردازی گوناگون مرتبط با عکاسی پرتره اختصاص یافته است

و در نهایت در فصل ششم با گونه ها و سبکهای مختلف عکاسی پرتره ، انفرادی گروهی و خانوادگی، عکاسی پرتره ی مد، پرتره های ازدواج و ... و مشخصات و نکات مربوط به هر کدام آشنا خواهید شد.

 

فوتوگرام مطالعه ی این کتاب را به تمامی علاقه مندان به عکاسی به خصوص عکاسی پرتره ، توصیه می­کند.

 

دانلود کتاب بهترین های عکاسی پرتره

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

architectural-photography

کتاب عکاسی معماری

نوشته ی جری کوپلو

 

عکاسی معماری یکی از سبکهای عمده ی عکاسی امروز است که چه در زمینه ی زیبایی شناسی و چه از نظر اقتصادی اهمیت بسیاری دارد . درواقع این نوع از عکاسی به همراه عکاسی سینما و عکاسی تئاتر ، پیوندگاه هنر عکاسی با هنرهای بصری به شمار میروند.

کتاب پیش رو راهنمایی مناسب برای شروع عکاسی معماری با تکیه بر دوربین عکاسی دیجیتال به شمار می­رود روند کلی کتاب به گونه ای است که خواننده را به درک مناسبی از تکنیکهای عکاسی از دکورها و ساختمان ها رهنمون میسازد . پس از مطالعه و به کاربستن رهنمودها و آموزشهای موجود در این کتاب انتظار می­رود خواننده بتواند تجهیزات و تکنیکهای مناسب برای عکاسی از موضوع معماری را به درستی تشخیص دهد و انتخاب کند و از این طریق به خلق آثاری زیبا در این زمینه مبادرت بورزد

کتاب در 10 فصل تدوین شده است:

فصل اول: مطالب پایه ی مربوط به دوربین ها ( توضیح انواع دوربینهای به کار رفته در عکاسی معماری ، دوربینهای کوچک ، متوسط و بزرگ و نحوه ی انتخاب دوربین مناسب)

فصل دوم: مطالب اولیه ی دوربین DSLR :نوردهی، لنزها، تصویر دیجیتال، سنسورهای دوربینهای دیجیتال

فصل سوم: سازوکار عکاسی دیجیتال مموری کاردها (حفظه های جانبی)، فرمتRAW ،فرمتهای مختلف ذخیره سازی و فشرده سازی تصویرها، مدیریت رنگها در تصویر دیجیتال، ویرایش تصویر، برنامه ی گردش کار در عکاسی دیجیتال

فصل چهارم: اسکن کردن (سخت افزارها و تکنیکها)

فصل پنجم: جنبه های زیبایی شناختی آسمان ، فصلها و اوقات شبانه روز در عکاسی، شدت نور و رنگها ، زاویه ی دید و ترکیب بندی

فصل ششم: عکاسی معماری نمای خارجی

فصل هفتم : عکاسی معماری داخلی با نور طبیعی

فصل هشتم : نورپردازی نماهای داخلی در عکاسی معماری

فصل نهم : ابزارها و کاربردها ی خاص در عکاسی معماری

فصل دهم : اقدامات پس از عکس برداری : انتقال فایل سریع، امکانات چاپ ، انتشار آثار

 

دانلود کتاب عکاسی معماری

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

gesture

در عکاسی پرتره یکی از عوامل تعیین کننده در کیفیت نهایی اثر، نحوه ی ژست گرفتن افراد مورد عکاسی است . مجموعه ی پیش رو شامل تعداد زیادی الگوی ژست مناسب برای گونه های دو نفره و انفرادی عکاسی پرتره است که به کمک آن عکاس میتواند با اعمال راهنمایی های مناسب، به ثبت اثری زیبا و ماندگار بپردازد. در کنار ژستها بعضا توضیح مختصری به زبان پارسی آمده است که برای روشنتر شدن موقعیت به عکاس یاری می­رساند.

فوتوگرام مطالعه ی این نوشته ی مفید را به عکسان و همه ی کسانی که میخواهند جلوی دوربین قرار بگیرند توصیه میکند

منبع پارسی:

Kharazmi.org

 

دانلود مجموعه نمونه های ژست برای عکاسی

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

professional-photography

کتاب عکاسی حرفه ای از مجله یRangefinder

نوشته ی بیل هرتر (Bill Hurter)

 

کتاب عکاسی حرفه ای از مجله یRangefinder ، مجموعه ای از نکات و دستورالعملها برای خلق اثاری همچون آثار عکاسان حرفه ای جهان است که توسط  بیل هرتر (Bill Hurter) نویسنده ی نام آشنای مجله ی عکاسی Rangefinder تهیه و تدوین شده است . مطالب کتاب به گونه ای است که با توصیه های کاربردی خواننده را از طریق کمک در بهبود تجربه ی عکاسی خویش، به سوی عکاسی حرفه ای سوق دهد . در همین راستا سبکها و گونه های مختلف عکاسی از عکاسی بازرگانی و تبلیغاتی گرفته تا عکاسی هنری مورد توجه مولف کتاب قرار گرفته است از این رو طیف گسترده ای از مخاطبان می­توانند بهره ی لازم را از مطالب موجود در این اثر ببرند البته با توجه به تخصص نویسنده (عکاسی پرتره) و رویکرد کلی مجله ی Rangefinder که بیشتر به عکاسی پرتره میپردازد مطالب مربوط به این سبک از عکاسی به دیگر مطالب کتاب میچربد.

فوتوگرام مطالعه ی این اثر را به علاقه مندان به عکاسی که خواستار هرچه جدی تر و حرفه ای تر کردن تجارب عکاسی خود هستند ، توصیه می­ کند.

 

دانلود کتاب  عکاسی حرفه ای

_________________________________________________________________________________________________________

Photogram Designed by Mina Doosti

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است